Poprzedni temat «» Następny temat
Common Rail a pompowtryskiwacze
Autor Wiadomość
speeder 
Administrator

Wysłany: 2012-09-06, 23:28   Re: Paliwa premium

Jaszczur napisał/a:
speeder napisał/a:
dodanie w nich dodatkowych środków smarnych, wewnętrzne elementy silnika mniej się zużywają i po ich zalaniu możemy poczuć lekki przyrost mocy silnika,poza tym mają wieksza liczbę cetanową niż zwykle oleje napędowe...mowi sie też,że posiadają więcej dodatków uszlachetniających

Wszystko pięknie ładnie, a ja słyszałem wręcz coś odwrotnego :) Że paliwa premium są bardziej "suche" od zwykłej ropy, i że to właśnie te paliwa są winne temu że zacierają się pompy WC i padają wtryski...
Odnośnie przyrostu mocy - były robione testy na hamowni, i różnice były na tyle niewielkie na papierze, że w trakcie jazdy są w ogóle niewyczuwalne...

Jak dla mnie to wszystko diabeł pies, ja jeżdżę na roślinach. ;)

pewnie cos w tym jest so piszesz,szkoda tylko ,że nikt nie jest w stanie udowodnic szkodliwego dzialania paliw Premium na jednostki napędowe...no chyba,że juz ktoś tak zrobił,no bo skąd te opinie? czy to tylko podejrzenia..?

Jaszczur 
Moderator

Wysłany: 2012-09-07, 15:06   

Mechanicy samochodowi po prostu kojarzą fakty. :)

speeder 
Administrator

Wysłany: 2012-09-07, 20:05   

Jaszczur napisał/a:
Mechanicy samochodowi po prostu kojarzą fakty. :)

pewnie działa to na zasadzie-jakie paliwo lejesz?kierowca mówi -jak to jakie najlepsze czyli Premium...i wszystko jasne :-D ...tak jak mówisz,zgadzam sie z toba
pozdro!

Neonixos666 

Wysłany: 2017-08-22, 19:26   

Obecne paliwa są w pełni przystosowane do obecnie produkowanych silników. Odsiarczenie paliwa ma zarówno spowodować ograniczenie emisja związków siarki ale również zadbanie o nowoczesne układy wtryskowe. Siarka jak wiadomo sprzyja smarowaniu się elementów układu wtryskowego ale jedynie tych starszych na pompie VP. Układ CR jest tak precyzyjny że siarka powoduje negatywne efekty osiadania się na elementach pomp wysokiego ciśnienia oraz samych wtryskiwaczach. Co do paliw premium to jest to jedynie podwyższona liczba cetanowa a efekt jest taki sam jak byśmy do zwykłego paliwa zalali jakiś środek do czyszczenia wtryskiwaczy który podnosi liczbę cetanową.

tomek213 

Wysłany: 2017-10-10, 07:15   

a co z tym jest

Odpowiedz do tematu
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright 2011 by dieselforum.pl All rights reserved!
Kopiowanie treci i szaty graficznej strony bez zgody administratora zabronione!