Poprzedni temat «» Następny temat
Dymienie na zimnym silniku Mazda 6 2,0 rf5c diesel 2005r.
Autor Wiadomość
arekt2222 

Wysłany: 2015-05-08, 17:10   Dymienie na zimnym silniku Mazda 6 2,0 rf5c diesel 2005r.

witam od 1,5 roku walcze z dymieniem mojej mazdy rano na biegu jałowym w okolicach 1100-1200 obr na minute,po przegazowaniu obiawy ustepuja.dymi na szaro niebiesko auto nie traci mocy,nie ma zwiekszonego spalania nie ubywa oleju,tłoki i pierścienie sprawdzone,wtryski sprawdzone,wymienione podkładki,wymieniony filtr paliwa,powietrza,zrobiona kalibracja.zauwazyłem ze jak do paliwa dodam np.liquy moly diesel spulung to objawy ustepuja.po podłaczeniu forscana zauwazyłem ze przepływ masowy powierza na sylinder mam około 200,000 mg/s wiekszy niz wymagany z tad moje pytanie co odpowiada za ten przepływ powietrza oprocz przepływomierza(wymieniłem na drugi i nic to nie dało) podejrzewam ze nie własciwy skład mieszanki powoduje u mnie takie objawy,poniewarz po tym jak przegazuje auto wymagany i faktyczny przepływ masowy powietrza sie wyrównuje. brakuje mi i mechanikom juz pomysłów co moze byc powodem takiego stanu rzeczy.jak narazie odpalam auto czekam ok.5 min i jade wtedy praktycznie dymienia nie ma. dzisiaj kolejny dzień poszukiwan,sprawdziłem wiazke elektryczną,przewody podciśnień i elekrozawory.wszystko ok .ale po odłaczeniu kostki z czujnika temperatury cieczy chłodzacej ku mojemu zdziwieniu obiawy ustapiły a kiedy zakładałem ja zpowrotem to powracały,auto z odłaczonym czujnikiem miało troche wyzsze obroty ale nawet na moment nie zatrzesło silnikiem,zero dymu itp.czy mozliwe ze przyczyna wszystkich problemów był walniety ten czujnik?dodam tylko ze pokazuje on temperature na moje oko prawidłową,czekam na podpowiedzi jakies .pozdrawiam

Odpowiedz do tematu
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright 2011 by dieselforum.pl All rights reserved!
Kopiowanie treści i szaty graficznej strony bez zgody administratora zabronione!