Poprzedni temat «» Następny temat
Jaki olej silnikowy do diesla?
Autor Wiadomość
czarne z?oto 

Wysłany: 2012-04-22, 19:15   

Ja swego czasu lałem liqui moly i jakościowo nie odstawał ani od mobila, ani od castrola. Swego czasu to trzeba było po nie do Niemiec jeździć, teraz wszędzie bez problemu idzie kupić.

dizelek 

Wysłany: 2012-04-22, 19:32   

ja też słyszałem pozytywne opinie na temat tego oleju

ronyx 

Wysłany: 2014-05-15, 18:49   

Orlen przereklamowany i jedzie na marce, która jest droga. Pomyślcie o olejach Penrite, ja leje juz trzy lata.

sasayaku4 

Wysłany: 2014-05-22, 16:35   

Ja od paru lat stosuje Oleje ELF

http://alanex-radom.pl/

Marek55 

Wysłany: 2014-08-31, 19:11   

Przede wszystkim dobrze dobrany do silnika. A poza tym to ja bym polecał Motula. Jeżdżę na nim od kilku lat i sprawdza się świetnie (również w żony benzynie). Mnie do niego zachęciły, a później przekonały dwie rzecz. Po pierwsze bardzo dobre opinie o nim u mechaników, a po drugie ich szeroki udział w sporcie i to nie jako sponsor. Ich oleje zalewane do silników wyczynowych, to z tego co wiem te same oleje, które można kupić.

sokoleokoo2 

Wysłany: 2014-09-07, 20:51   

Witam,

Motul, castrol, mobil, total... Gulf ... najczęściej podrabiane oleje na świecie ! szczególnie w polsce.

Często hurtownie nie wiedzą co mają, jedź do ASO, kup cokolwiek w twojej specyfikacji (to co w instrukcji) z nazwą Ford... opel... Swaojsfwagen itd... tam masz 95% pewności że to co wlejesz będzie olejem danej klasy.

PS. Zawsze po wymianie oleju czeujesz/szłyszysz inną prace auta, po 2k znika - po 5k każdy olej zachowuje się identycznie (markowe) oleje sportowe podobno po 3k trza zmieniać.

Bejbe 

Wysłany: 2015-12-31, 14:31   

Ja kupuje tylko tutaj www.zmienolej.pl i jestem mega zadowolony.

maciej98 

Wysłany: 2016-01-04, 14:02   

dieselomaniak napisał/a:
To jaki olej lejemy powinno zależeć od tego jakie wytyczne daje nam instrukcja obsługi...

Dokładnie. Pierwsze słyszę o zmianie oleju z powodu przebiegu. Zawsze lejemy to, co zaleca producent. Ciekawe, co kieruje tymi, którzy twierdzą, że należy zmieniać olej z powodu przebiegu:) im starszy silnik, tym lepszy olej, żeby jakoś auto się toczyło, czy może tym gorszy, bo juz nie warto inwestować;)

www.dobre-betonowe-szamba.pl

BroHen 

Wysłany: 2016-01-06, 12:43   

Ja uważam, że najlepszy olaj do naszych dizlów to najtańszy z tych niemarkowych spełniający normy (niekoniecznie aprobaty ..) i wymieniany częściej niż fabryka zaleca; bez oszczędzania na filtrach. To dla "leniwych". Dla "wyścigowców" to nie wiem, jestem z tych leniwych co to lekko depczą prawy pedał.
Teraz (po licznych próbach) mam Neste City Standard 5W40 w TDI PD 1,9.

Arthur26 

Wysłany: 2016-01-15, 00:14   

Ja jeżdżę na totalu i nie mam do niego żadnych zastrzeżeń.Głównie stosowany przez francuskie marki.

http://prospectrum.com.pl

martinrekk 

Wysłany: 2018-08-10, 09:19   olej

Mniejsze osady na silniku u mnie po olejach z olejeklimowicz.pl. Na targach motoryzacyjnych ich spotkałem może rok temu. Zainteresowało mnie stoisko, ludzie znali się na rzeczy. Można pogadać nawet o skomplikowanych aspektach pracy silnika i optymalizacji olejów. Pozdrawiam.

sergio 

Wysłany: 2018-08-12, 20:56   Re: Jaki olej silnikowy do diesla?

Bartek napisał/a:
Kiedyś słyszałem, że wraz ze starzeniem się silnika czyli ze zwiększającym się przebiegiem powinno się zmieniać olej silnikowy na inny.
Może ktoś orientuje się w jakich przebiegach powinno stosować się już inny olej?
Im większy przebieg tym rzadszy olej się powinno lać tak to jest?

"generalnie leje się to co zaleca producent, co do przebiegu i oleju - najczęściej jest to bzdura. "

festir 

Wysłany: 2018-10-22, 17:00   

Witam właśnie poszukuję bardzo dobrej jakości oleju silnikowego do starego samochodu. Moje auto ma już ładne lata, także potrzebuję tym bardziej czego naprawdę dobrego. Moją uwagę przykuła oferta firmyl . Wydaje mi się, że ich oleje najlepiej zadbają o silnik mojego auta. Czy ktoś z was stosował taki olej silnikowy, ale ceramiczny? Czy polecacie?

Andrzej1976 

Wysłany: 2018-11-25, 00:18   

festir napisał/a:
Witam właśnie poszukuję bardzo dobrej jakości oleju silnikowego do starego samochodu. Moje auto ma już ładne lata, także potrzebuję tym bardziej czego naprawdę dobrego. Moją uwagę przykuła oferta . Wydaje mi się, że ich oleje najlepiej zadbają o silnik mojego auta. Czy ktoś z was stosował taki olej silnikowy, ale ceramiczny? Czy polecacie?

M nie mechanik przekonał jestem mile zaskoczony. Zobaczymy jak będzie się zachowywał na mrozie.

Odpowiedz do tematu
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright 2011 by dieselforum.pl All rights reserved!
Kopiowanie treci i szaty graficznej strony bez zgody administratora zabronione!