Poprzedni temat «» Następny temat
Stukanie Opel Vivaro
Autor Wiadomość
kamil.k 

Wysłany: 2019-01-31, 08:08   Stukanie Opel Vivaro

Witam. Mam problem z vivaro 1.9dti ,na dole link do filmiku. Auto normalnie odpala i jeździ, ale problem pojawia się ok. minuty po rozruchu. Pojawia się nieregularne stukanie i nikt nie jest w stanie potwierdzić co to jest. wystarczy zgasić i odpalić auto i stukanie znika na cały dzień. Nie występuje to też codziennie, bo zostawiłem auto u mechanika i jak na złość 2 dni pod rząd nie stuka. Nigdy nie stukało od pierwszych sekund rozruchu i nigdy po rozgrzaniu.

Ja obstawiam za wysokie ciśnienie paliwa po zejściu ze ssania, ale nikt nie potrafi zmierzyć rzeczywistego ciśnienia zegarem , a na kompie wszystko ok. zero błędów mimo ,że auto nie równo chodzi i słychać stukanie.

Orientuje się ktoś jak wygląda układ paliwowy do zbiornika ? Znalazłem kiedyś info , że u mnie jest jakiś bimetalowy zaworek na powrocie, który dopóki paliwo nie ma odpowiedniej temperatury to nie puszcza paliwa do baku, analogicznie jak w układzie chłodzenia, mały i duży obieg ? Jak o sprawdzić czy mam taki układ ? Jest jakaś stronka ze schematami ? Ręką łapiąc za przewody nie bardzo idzie to ogarnąć no i nie znam parametrów, zakresu przy jakiej temp to ma działać.

Kojarzy ktoś podobny temat to poproszę o linka , bo sam nic podobnego nie znalazłem w całym internecie.

https://www.youtube.com/watch?v=3GIkHP_PbhE

Odpowiedz do tematu
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright 2011 by dieselforum.pl All rights reserved!
Kopiowanie treci i szaty graficznej strony bez zgody administratora zabronione!